У місті, поблизу фронту залишається жити близько 50 тисяч людей
Наразі в Слов'янську залишаються понад 50 тисяч жителів. Це – близько половини населення, яке проживало там до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну
Як передає Суспільне, начальник Слов'янської міської військової адміністрації Вадим Лях розповів, що у Слов’янську через російські обстріли пошкоджено близько тисячі багатоквартирних та приватних будинків, а також об'єкти соціальної інфраструктури, .
"Кожного року ми відновлюємо перш за все дахи, щоб зберегти ці будинки. До ста будинків, уже в них відновлені дахи, вікна, ще три будинки, які постраждали у 2022 році. У цьому році закінчуємо ремонтні роботи й надамо житло тим, хто потребує цього", - зазначив начальник МВА.
Наприкінці жовтня Вадим Лях повідомляв, що опалення запустили в стаціонарах лікарень Слов'янська. Станом на 1 листопада у місті почали запускати котельні.
"Опалення з'явилось у всіх будинках – це 620 багатоповерхівок, всі котельні працюють. Так, є певні проблеми в деяких квартирах, тому що в будинках зараз 50% жителів перебувають, а іноді для запуску опалення в будинках потрібно потрапити безпосередньо у квартиру. Думаю, що сьогодні, декілька квартир, які були без тепла, уже тепло отримують", - розповів Лях.
Вадим Лях зазначив, що російська армія б’є по інфраструктурі, тож періодично в місті зникає водопостачання.
"На сьогодні вода в місті є, але що буде завтра? Тому що ці підстанції розташовані поза містом, там, де ворог постійно робить обстріли, й електрика теж проблема, коли руйнуються лінії, то безумовно не працює критична інфраструктура", - зазначив начальник МВА.
За його словами, у місті також облаштовують свердловини для забору технічної води. Це потрібно на той випадок, якщо не буде централізованого водопостачання.
Зазначається, що наразі в Слов’янську працюють усі банки, магазини, ринок, медзаклади та пологовий будинок, який єдиний лишився в Донецькій області.
Також у місті вже третій рік поспіль працюють соціальні їдальні, де людей безплатно годують обідами.
"Якщо людина потребує цього обіду, вона приходить у пункт й отримує. До тисячі обідів ми кожного дня готуємо й у такому режимі працюємо до весни", - розповів Вадим Лях.
За словами очільника МВА, евакуація в громаді триває щодня. Людей вивозять до Павлограда Дніпропетровської області, де є обласний евакуаційний хаб. Він також розповів, що нині триває евакуація у Львівську область, а сім’ям із дітьми пропонують виїхати в Закарпатську та Київську області.
"Виїхати можливо, але в Слов'янській громаді, я бачу, що не дуже активно люди користуються цією послугою. Минулого тижня виїхали всього чотири людини. Я думаю, люди вважають, що в місті більш-менш безпечно, якщо порівнювати з іншими містами області. Але ситуація, безумовно, може змінитися кожної хвилини", - наголосив він.
Він також розповів, що жителі інших населених пунктів можуть евакуюватися до Слов'янська, де розміщуються в оселях своїх родичів чи знайомих. Це така категорія людей, які не виїжджають за межі області.
"Якщо дійсно загроза буде, буде погіршуватися ситуація, ми бачимо, лінія фронту наближається і з наближенням кількість обстрілів зростає в громадах, тому впевнений, що місцеві запропонованими варіантами скористаються й будуть більш активно виїжджати", - додав начальник МВА.
Підготувала: Ніна Петрович