20:51 / 07.10.2024 Происшествия

Посадовець на Львівщині "заробив" гроші на "ухилянтах"

Ухилянтів направляли поза чергою в одну із вільних смуг руху на пункті пропуску, забирали паспорти та посвідчення про інвалідність.

Як повідомили у ДБР, за вказівкою керівника, інспектор не проводив належної перевірки документів "клієнтів".

Повідомлення про підозру отримав заступник начальника одного з відділень пункту пропуску "Краківець" та інспектор. Вони допомогли незаконно виїхати за кордон 27 чоловікам призовного віку.

Фігуранти через соцмережі шукали охочих виїхати з України та виготовляли для них фальшиві посвідчення про встановлення III групи інвалідності. Далі чоловіки перетинали кордон через пункт пропуску, на якому їх зустрічав посадовець.

Так званих "клієнтів" він направляв поза чергою в одну із вільних смуг руху, забирав паспорти та посвідчення про інвалідність та передавав їх інспектору. Посадовець запевняв, що ці особи перебувають "на контролі" у керівництва і потрібно зробити все, аби вони якнайшвидше перетнули кордон.

Своєю чергою інспектор не проводив належної перевірки документів, вносив відомості про них до бази даних осіб, які мають законні підстави для перетину кордону. Після цього "клієнти" законно виїжджали до Польщі.

Впродовж травня-червня 2024 року за такою схемою за кордон потрапили 27 громадян призовного віку.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Окрім повідомлення про підозру, заступнику начальника одного з відділень пункту пропуску "Краківець" відсторонили від виконання обов’язків та обрано запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Інспектору пункту пропуску повідомлено про підозру у несанкціонованій зміні інформації (ч. 1, 3 ст. 362 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Слідство триває, встановлюються всі обставини та повне коло осіб, причетних до оборудки.

Підготувала: Ніна Петрович