Нація крадіїв не відбере в українців "Мелітопольську черешню"
В Україні «Мелітопольська черешня» була зареєстрована як географічне зазначення в липні 2020 року й внесена у реєстр географічних зазначень.
У Міністерстві економіки України зазначили, що це об’єкт інтелектуальної власності, який ідентифікує товар, що походить із певного географічного місця, та підтверджує його відповідність високим стандартам якості. Для того, щоб зареєструвати географічне зазначення (ГЗ), потрібно пройти низку дозвільних процедур у різних органах (залежно від виду продукту), адже йдеться про високу якість й унікальність продукту та його репутацію.
Країною походження «Мелітопольської черешні» є Україна в межах міжнародно визнаних кордонів.
Українська урядова делегація закликала Генеральну Асамблею Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), що проходить в Женеві, відреагувати на привласнення росією географічного зазначення «Мелітопольська черешня».
Українська делегація підкреслила, що своїми діями росія вкотре нівелює будь-які міжнародні зобов’язання та міжнародні угоди, у даному разі — у сфері інтелектуальної власності.
Україна буде використовувати всі юридичні механізми для захисту своїх географічних зазначень.
Росія привласнює інтелектуальну власність України з 2014 року. Так з моменту окупації півострова Крим, рф незаконно зареєструвала такі кримські вина як «Балаклава», «Магарач», «Новий Світ», «Меганом», що також є географічними зазначеннями України.
У Міністерстві економіки констатували, що 12 липня 2024 року федеральна служба з інтелектуальної власності рф (роспатент) на своєму сайті повідомила про реєстрацію позначення «Мелітопольська черешня». Зазначається, що «Мелітопольська черешня» стала першим зареєстрованим регіональним брендом так званих «нових регіонів рф» — тимчасово окупованих територій України — географічним зазначенням від Мелітопольського району Запорізької області.
Також згадується, що роспатент намагається привласнити й інші бреди, тому закликав представників тимчасово окупованих частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської області реєструвати свої бренди та інші об’єкти інтелектуальної власності щоби просувати свої товари та послуги на ринках. роспатент також заявив про те, що надасть усю необхідну допомогу.
Підготувала: Ніна Петрович