Фанатики Моспатріархату перешкодили знесенню незаконного МАФу на Старокиївській горі
Фото: "Вечірній Київ"
Сьогодні біля Десятинної церкви мали розібрати незаконну каплицю УПЦ (МП). Аби запобігти цьому, віряни від ночі проводили в храмі богослужіння та не давали можливості журналістам зайти всередину.
Зранку 7 травня на території Національного музею історії України волонтери спільноти Repair Togethe попередньо планувала демонтувати «храм-МАФ» УПЦ (московського патріархату).
Раніше суд встановив, що споруду побудували без жодних дозволів. Вона розташована у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене будівництво. Крім того, незаконна забудова порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква».
Напередодні запланованого знесення у телеграм-каналі парафії «Перший Козацький» російською мовою закликали вірян зібратись у ніч проти 7 травня, аби провести богослужіння, «разом помолитись та захистити церкву».
«Дорогі брати та сестри, щойно стало відомо, що у Десятинному монастирі, який завтра планується знести бульдозерами, проводитиметься нічна служба. Початок приблизно о 12 годині. Прохання до тих, хто буде на нічній службі, приїхати до комендантської години. Приїжджайте, будь ласка, хто має можливість. Будемо разом молитись і захищати», — йшлось у повідомленні, пише "ВК".
Однак демонтажні роботи вранці так і не почались. З десяток вірян від ночі були у храмі. Одні були закриті у середині будівлі, ігноруючи прохання журналістів потрапити усередину. Інші — «контролювали ситуацію» та молились надворі.
Спілкуватись із журналістами більшість людей не хотіла.
Пізніше стало відомо, що демонтаж перенесли на іншу дату.
Епопея із захопленням землі на Старокиївській горі триває з 2007 року, коли в історичному центрі Києва з’явився «тимчасовий» церковний намет для звершення великоднього богослужіння, який з часом трансформувався у дерев’яну каплицю, а згодом і у повноцінний храм.
Його довільно звели священники з УПЦ (МП) неподалік історичного фундаменту старовинної Десятинної церкви для подальшого зведення нового храму, що представники церкви називали «возрождєнієм унікального символа Православія — Десятинного собора».
За свідченням громадських активістів, з часом церковна громада одержала право власності на саму будівлю, однак жодних дозволів на будівництво, ще й поблизу фундаменту стародавньої Десятинної церкви представники церкви не мають.
Кияни також зверталися з петицією про демонтаж храму-МАФу біля Десятинної церкви.
Позбутися непроханих сусідів вже тривалий час прагне колектив Національного музею історії України, на території якого була збудована незаконна каплиця.
Ще декілька років тому представники музею подали позов до релігійної громади УПЦ МП про усунення перешкод користуванні земельною ділянкою шляхом знесення самочинного об’єкта нерухомого майна та приведення земельну ділянку у попередній стан.
В результаті судових розглядів, суд зобов’язав представників УПЦ (МП) демонтувати власним коштом незаконну «каплицю-МАФ», збудовану на території Національного музею історії України в центрі міста.
Підготувала: Ніна Петрович