В ООН говорять про 10 тисяч жертв серед цивільного населення через війну в Україні
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні повідомила, що на 21 листопада 2023 року кількість жертв серед цивільного населення перевищила 10 тисяч, а поранених вже понад 18 500. Про це йдеться у новому звіті ООН.
"Десять тисяч загиблих цивільних - це похмура віха для України. Війна РФ проти України триває вже 21-й місяць та загрожує перетворитися на тривалий конфлікт, що потягне за собою втрати людських життів, масштаби яких годі й уявити", - заявила голова Моніторингової місії Даніель Белль.
Згідно з інформацією комісії, значна частина смертей та поранень реєструється в зонах, віддалених від лінії фронту. Це пояснюється застосуванням російською армією далекобійних ракет і баражуючих боєприпасів, які призводять до ураження населених пунктів по всій території країни.
"Можна констатувати, що в Україні зараз немає повністю безпечних місць", - сказала Белль.
Також вона вказує на те, що часто старші люди, які не можуть залишити небезпечні території, часто стають жертвами конфлікту.
У той же час в ООН вважають, що реальна кількість втрат серед цивільного населення значно перевищує зазначені цифри.
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «"Все очень странно или кто-то забил болт на эвакуацию": офицер о прорыве врага к КП 102-й бригады ТРО»
Политика «"Мирний план" можуть винести на всеукраїнський референдум, – Зеленський»
Политика «Постпред США при НАТО назвал возможные сроки завершении войны в Украине»
Экономика «Фінансові послуги: В Україні з'явиться новий тип банків для громадян і бізнесу»
Мир «Всесвітньо відомий "Щедрик" пролунав у різдвяному зверненні Чарльза ІІІ у виконанні українського хору»
Мир «Банкок і Пномпень почали переговори про припинення вогню»