Один з працівників ОПУ міг посприяти "регіоналу" втекти від правоохоронців до Москви
Колишній голова фракції "Партія регіонів" Олександр Єфремов зарз спокійно живе собі в країні-терористі, а його родина володіє елітними у Москві, апартаментами у житловому комплексі "Тріумф-Палас", йдеться в матеріалі Схем.
Він три роки перебував у СІЗО Старобільска на Луганщині, вийшов у 2019 під домашній арешт, а потім йому змінили запобіжний захід на особисте зобов’язання на два місяці до листопада 2019 року, який після цього не продовжили. Одним із адвокатів Єфремова у справі був Андрій Смирнов, який нині є заступником керівника ОП.
Екснардепа звинувачують у низці злочинів в Україні: сприяння створенню "ЛНР", допомога в захопленні адміністративних будівель Луганської обласної державної адміністрації та СБУ у 2014 році, державній зраді. Після виходу з СІЗО Єфремов почав регулярно виїжджати за кордон. Зокрема – в Росію. В тому числі – прямо напередодні повномасштабного вторгнення.
Журналісти "Схем" з'ясували, що він 4 рази їздив туди через "Бачівськ" - пункт пропуску на Сумщині.
"Зокрема, такі виїзди зафіксовані у серпні та листопаді 2020 року, а також у жовтні 2021-го. Востаннє Єфремов напряму з’їздив у Росію прямо напередодні вторгнення російських військ – виїхав 4 лютого 2022 року і тим же маршрутом повернувся в Україну 19 лютого. А вже 18 березня 2022 року Олександр Єфремов залишив Україну залізницею через контрольно-пропускний пункт "Чоп (Страж)", що на кордоні зі Словаччиною, і досі не повернувся", - зазначили автори матеріалу, додавши, що наразі Єфремов перебуває у Москві.
У Росії він реєстрував своє місце проживання за адресою двох московських апартаментів. Зокрема, це – Москва, Чапаєвський провулок, 3. Це дані з витоків з бази приватної медичної лабораторії "Гемотест" за 2021 рік. За цією адресою розташований елітний житловий комплекс "Тріумф-Палас" – другий за висотою хмарочос в Росії після "Москва Сіті", збудований у стилі сталінського ампіру.
Житловий комплекс "Тріумф-Палас" у Москві
"Місцем реєстрації Єфремова вказані двоповерхові апартаменти, які розташовані на 26-му та 27-му поверхах загальною площею 466,5 квадратних метрів. Як встановили "Схеми", отримавши витяг з російського реєстру нерухомості, вони із 2016 року оформлені на сина Єфремова – Ігоря. Вартість таких апартаментів, за даними профільних сайтів з продажу нерухомості, становить близько 280 мільйонів рублів, або 2,8 мільйона доларів", - йдеться в матеріалі.
В іншому записі з бази "Гемотест" за 2022 рік вказано ще одне місце проживання Єфремова – це також апартаменти у "Тріумф-Паласі", тільки на 11-му поверсі. Загальна площа – 191,8 квадратний метр. Апартаменти, відповідно до даних "Росреєстру", з 2007 року теж належать сину колишнього очільника фракції "Партії регіонів". Їхня вартість, згідно з даними профільних вебсайтів з продажу нерухомості, становить близько 115 мільйонів рублів, або 1,2 мільйона доларів.
Сумарна вартість знайденої журналістами московської нерухомості родини Єфремових становить понад 4 мільйони доларів (або понад 150 мільйонів гривень).
"Схеми" також встановили, що Єфремов має російський індивідуальний податковий номер. Органи РФ його обліковують у прив’язці до українського закордонного паспорта Єфремова. Також екснардеп має і російський страховий номер (СНИЛС), який дозволяє отримувати пенсійні виплати на території РФ. Журналісти отримали витяг із бази Фонду пенсійного і соціального страхування РФ, де вказаний стаж роботи Єфремова ще за часів Радянського Союзу.
Журналісти зв'язалися із Єфремовим, зателефонували на його російський номер. На запитання, що він робить у Москві та чи планує повертатися в Україну, відповів: "Ви знаєте, у мене не входить у плани давати зараз якісь інтерв’ю, до побачення".
Редакція також надіслала запит до Офісу Генпрокурора з запитаннями, чи відоме їм місцеперебування Єфремова, чи оголошувався він у розшук, який запобіжний захід він має у вказаному кримінальному провадженні та чому не проводяться судові засідання у справі.
У відповідь "Схемам" в ОГП повідомили, що Єфремов не має запобіжного заходу і в розшук не оголошувався. На запитання про місцезнаходження не відповіли. У прокуратурі також додали, що судові засідання у справі не призначались, "що, ймовірно, обумовлено тимчасовою окупацією Старобільська". Прокуратура заявила про те, що справи Старобільського суду тепер має розглядати Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Водночас, зазначають в ОГП, інформація про фактичну передачу матеріалів справи Єфремова до іншого суду їм "не надходила".
Підготувала: Ніна Петрович