Вкрали мільйони гривень з рахунків громадян: ліквідовано шахрайську схему
Фото: npu.gov.ua
Шахрайську схему, учасники якої привласнили кошти з банківських рахунків більш ніж 10 тисяч громадян, ліквідували українські правоохоронці.
Для припинення розгалуженої злочинної мережі та проведення слідчих дій у 20-ти регіонах держави проведено спецоперацію, у якій брали участь понад 500 співробітників Національної поліції, повідомляє пресслужба ГУНП.
Викрито 56 зловмисників, які розсилали фішингові посилання для отримання даних про банківські картки громадян. У такий спосіб фігуранти отримали доступ до рахунків, із яких привласнили близько 15 мільйонів гривень.
Зловмисники об’єднувалися на закритих тематичних каналах і форумах. Адміністратори таких спільнот розміщували оголошення з приводу підробітку: охочі мали створювати і розсилати фішингові посилання, які дуже схожі на посилання офіційних ресурсів, для отримання даних банківських карток громадян.
Фішинг маскували різними способами: від пропозицій оформлення грошових виплат до продажу різних товарів, здебільшого — побутової техніки. Також фігуранти здійснювали пошук потенційних жертв на торгових онлайн-майданчиках. Зловмисники писали продавцям товарів, видаючи себе за покупців. Листування переводили у сторонні месенджери, туди надсилали фішингові посилання. На шахрайських сайтах пропонувалося ввести дані банківської картки нібито для зарахування грошей за проданий товар.
Після цього дані банківських карт, які вводили потерпілі на шахрайських сайтах, автоматично ставали відомі фігурантам. Надалі вони переводили гроші з рахунків громадян на свої.
Відкрито кримінальні провадження за ч. 3, 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Готуються матеріали для оголошення підозри зловмисникам.
"Кіберполіція нагадує громадянам про небезпеку переходу за підозрілими гіперпосиланнями. Будь-які відмінності в URL-адресі можуть свідчити про те, що користувач опинився на фішинговому ресурсі. Рекомендуємо ніколи не вказувати конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, на підозрілих сайтах. Продаючи чи купуючи товари на платформах оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи і не переходьте у сторонні месенджери: адже шахраї можуть надсилати фішингові посилання", — йдеться у повідомленні.
Підготував: Сергій Дага