12:20 / 05.08.2020 Происшествия

Після Кагарлика: що показала переатестація поліції

"Моїй Київщині" вдалося дізнатися про результати перевірок працівників поліції, яка була проведена після того, як у Кагарлику сталися жахливі події з побиттям і зґвалтуванням місцевої жительки  

Як стало відомо нашому виданню, службова перевірка щодо подій у Кагарлицькому та Обухівському відділеннях поліції завершена, пише "Моя Київщина". Було проведено масштабну роботу, зокрема переатестацію 150 працівників поліції. Суть переатестації полягала у тому, щоб оцінити ділові, професійні, особисті якості, кожного поліцейського, визначити відповідність посадам, а також перспективи їхньої службової кар’єри. До складу атестаційної комісії входили співробітники Нацполіції, якими було вивчено ділові та моральні якості кожного поліцейського, деякі з них пройшли тестування на поліграфі.

Приводом для цього стали події, що розбурхали громадськість не лише Київщини, але й всієї України. Нагадаємо, проти ночі з 23 на 24 травня оперуповноважений Кагарлицького ВП в своєму службовому кабінеті застосував тортури до жінки, яку викликали у відділення поліції в якості свідка: одягав їй протигаз, застосовував наручники і здійснював постріли з табельної зброї над головою, після чого кілька разів зґвалтував. Окрім цього, правоохоронці застосували фізичну силу до чоловіка, який в цей час перебував у приміщенні відділення поліції. Зокрема, погрожуючи зґвалтуванням, правоохоронці ставили його на коліна, били по голові кийками та надягали протигаз. В результаті цих дій потерпілий отримав переломи ребер і носа.

Атестування поліцейських проводилось відповідно до затверджених атестаційною комісією списків. З кожним працівником була проведена співбесіда, оформлена в протокольній формі і підписана головою та членами атестаційної комісії. Як повідомила «Моїй Київщині» голова атестаційної комісії Ольга Кучер, перевірка виявила не один десяток поліцейських, які так чи інакше не відповідали займаній посаді.

Ольга Кучер - голова громадської організації "Три покоління", підприємиця, в минулому депутат Білоцерківської міської ради.

"Щодо діяльності відділення поліції у місті Кагарлик та про суцільний негатив до працівників поліції, які зараз охороняють закон і правопорядок, реагують на виклики на спецлінію 102! Хочу звернутися до всіх, хто на свій «смак» інтерпретує заяву Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова щодо ліквідації Кагарлицького відділення поліції після кримінальних подій, які сталися за участю двох нелюдів-поліцейських. Проведена масштабна робота. За загальними результатами проведеної атестаційної комісії висновки наступні: займаній посаді не відповідають та підлягають переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність – 13 працівників поліції, ще 9 поліцейських, які не пройшли відповідну перевірку, звільнені з НПУ через службову невідповідність", - говорить Кучера.

Зокрема, за результатами проведеного службового розслідування один з керівників понижений у посаді, ще двоє працівників поліції керівного складу – звільнені. Зокрема, начальник Обухівського відділу поліції переміщений на нижчу посаду. Усі інші працівники поліції, хто довів свою професійність, продовжує нести службу у лавах Національної поліції на різних посадах.

"За результатами атестації  керівник Кагарлицького відділення поліції звільнений зі служби в Національній поліції у зв’язку із реалізацією дисциплінарного стягнення Закону України «Про Національну поліцію». Також із лав Національної поліції України звільнений заступник начальника Ржищівського  відділення поліції  через службову невідповідність", - сказала Ольга Кучер.

Під час переатестації поліцейським було поставлено різні питання, які стосувались ділових, професійних, особистих якостей, а також питання щодо виконання їхніх службових обов’язків за посадами.  Зокрема, для проходження тестування на поліграфі  було направлено 20 працівників поліції. Примітно, що з них тільки 12 співробітників пройшли  поліграф, а 8 поліцейських відмовились від тестування. Зазначимо, що відповідно до наказу МВС України, тестування проводиться за принципом добровільної згоди. Тобто спеціалісти проводять опитування на поліграфі за умови отримання від поліцейського добровільного письмового погодження.

"Хочу наголосити, що відмова від опитування не може тягти за собою утиск особи, порушення її законних прав та свобод. В комісії працював психолог, а це суттєва робота з кадрами. Відтак з 20 працівників поліції тільки 12 співробітників погодилися пройшли поліграф, а 8 поліцейських відмовились від тестування", - наголошує Ольга Кучера.

Втім, як зазначає Ольга Кучер, на даному етапі перевірка не завершується. У подальшому працівники поліції будуть проходити відповідні психологічні тести та перевірку у військово-лікарській комісії.

Надія Савчук
журналістка