Факти дослідження "Earthsight", щодо торгівлі українською деревиною не відповідає дійсності
Сьогодні 5 листопада відбувся круглий стіл на тему: "Міжнародні аспекти корупційних зловживань при торгівлі українською деревиною". Основою для круглого столу слугували матеріали доповіді британської неурядової організації "Earthsight", які після публікації були розкритиковані ЄС, профільними науковими установами України та лісовими господарствами.
Сем Лоусон, представник неурядової організації "Earthsight", був першим доповідачем. Під час виступу він розповів про перевірки 18 місць вирубки, проте результати яких і досі не є опублікованими. Єдиною ниточкою, що веде до результатів є взяті невідомо з яких чисел та показників 60-70% відсотків незаконних вирубок в Україні. Іншим згаданим джерелом дослідження були особисті зустрічі з анонімними людьми та невідомими волонтерами. Дані джерела викликали ряд запитань до об’єктивності та науковості дослідження.
Також необхідно зазначити, що учасники круглого були обурені у зв’язку з тим, що не мали можливості задати питання пану Лоусону, що до роботи та джерел фінансування проведеною його компанією.
Найбільший інтерес учасників столу викликала доповідь посла Австрії в Україні - Герміне Поппеллер. Свою промову пані Герміне почала із апеляції до відсутності чітких доказів злочинів зазначених організацією "Earthsight" та згаданих у доповіді Сема Лоусона. Посол сказала, що доповідь нанесла неймовірної шкоди торговим відносинам України та ЄС. Не в останню чергу цьому сприяв мораторій на експорт деревини, ряд дій, що опирались на роботу "Earthsight". Серед них: сумнівні пропозиції до законопроектів та заборона Укрзалізниці, щодо експорту деревени всупереч економічним інтересам лісгоспів і самої Укрзалізниці, порушуючи угоди СОТ. Герміне Поппеллер висловила позицію, що до необхідності створення чітких, прозорих умов торгівлі для інвесторів.
Основними тезами більшості учасників обговорення були відсутні у досліджені факти та методологія з яких базуються висновки, недостатність розміру вибірки. Також у дослідженні не підтверджені відповідні статистичні дані та офіційні документами, не зазначено конкретні лісогосподарські підприємства, в яких нібито збирали інформацію неурядова організація "Earthsight".