Урядом прийнята програма підтримки фермерства на 2018-2020 рр. – Мартинюк
13 вересня на засіданні Кабінету Міністрів України була затверджена постанова «Про схвалення Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки». Метою концепції є створення передумов в фінансовій, організаційній та правовий сфері для розвитку сільськогосподарських кооперативів та фермерських господарств, а також поліпшення матеріального та фінансового становища населення на селі.
За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана ухвалення концепції дуже важливе для того, щоб українське фермерство досягло нового якісного рівня.
Документ, опрацьований фахівцями Мінагрополітики разом з представниками Асоціації фермерів та приватних землевласників, презентував членам Уряду перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, який підкреслив важливість системної підтримки програми з боку держави для реалізації виробничого та соціального потенціалу фермерських господарств.
На думку першого заступника Міністра агрополітики Максима Мартинюка системна державна підтримка фермерства має дуже швидко дати такі позитивні результати в сільському господарстві:
- збільшення валової продукції до 12% за три роки, що вдвічі більше ніж сьогодні;
- розвиток переробки сировини в Україні, а не за її межами;
- зростання виручки в іноземній валюті від експорту;
- підвищення рентабельності продажів для суб’єктів господарювання.
Максим Мартинюк підкреслив, що нова програма одержить фінансову підтримку від держави в різних формах:
- 1 млрд. грн. на наступний рік в держбюджеті;
- надання пільгових кредитів;
- здешевлення кредитів;
- компенсація частки вартості придбаної сільськогосподарської техніки.
У разі виконання Концепції у складі валової продукції збільшиться частка продукції від фермерів до 12%, в п’ять разів зросте кількість робочих місць до 0,5 мільйонів, на 10% зростуть площі під органічні культури.
Презентована Максимом Мартинюком Концепція підтримки фермерства надасть можливість господарствам стати фермерами та об’єднуватись у кооперативи.